• נגה צבי- רוגע בלוג

סגנונות תקשורת

עודכן ב: 29 ינו 2019

מיומנויות תקשורת בינאישית הן כלי מדהים להביא למערכות היחסים שלנו

הרמוניה, בריאות ואושר!

האם אתם מרגישים לפעמים שאתם מדברים לקיר? שאתם מדברים בשפות אחרות לגמרי? שאתם משדרים דבר אחד והשני קולט דבר אחר לגמרי? זה מכיוון שהפכים נמשכים!!!


סגנונות תקשורת
סגנונות תקשורת

רובנו מוצאים את עצמנו חיים רוב חיינו עם אדם שהוא ההיפך הגמור מאיתנו, הלא כן??? ולמה בחרנו דווקא בו או בה? כי הפכים מכניסים לחיינו עניין, תשוקה, התרגשות וזה מרגיש לנו כהשלמה שלנו. כאילו לאדם שאיתנו יש בדיוק את מה שחסר בי. אז מה עושים כדי לגשר על הפער התקשורתי הזה? וזה אכן, שימו לב לחדשות הטובות, בעיקר פער תקשורתי בלבד.


קבלו סדנת סגנונות תקשורת על רגל אחת:

ישנם ארבעה סגנונות תקשורת עיקריים בעולם – הרי הם לפניכם בקצרה:

1. משימתי – 45% מהאוכלוסייה. אדם בעל סגנון זה הוא דומיננטי, עובד בעיקר עם הראש, פחות עם הרגש. הוא מכוון משימות ומטרות, הן חשובות לו יותר ממערכות יחסים. קולו רם ומונוטוני. מדבר שורה תחתונה. דייקן. רשמי.

2. מקדם – 25% מהאוכלוסייה. אדם בעל סגנון זה גם הוא דומיננטי, עובד עם הרגש בעיקר. ראשו מלא רעיונות – הוא פחות ביצועיסט. קולו רם ומתנגן, משתמש במשפטים ארוכים ותיאוריים. נוטה לדרמה והגזמה. מאד חברותי וחברתי. גמיש וספונטני.

נוטה לאיחורים. שונא יומנים. בלתי רשמי.

3. מנתח – 15% מהאוכלוסייה. אדם בעל סגנון זה הוא פסיבי, עובד בעיקר עם הראש. זקוק להמון נתונים ופרטים על מנת לבצע את המוטל עליו. קולו שקט ומהוסס לעיתים. ארשת פניו לא מביעה רגשות בדר"כ. אינו סומך בקלות על אנשים – צריך זמן ליצור מערכת יחסים קרובה. אחראי ודייקן. רשמי.

4. תומך – 15% מהאוכלוסייה. אדם בעל סגנון זה הוא פסיבי. עובד עם הרגש בעיקר. ממוקד מאד במערכות יחסים ובאיך אנשים אחרים מרגישים. תמיד יענה לבקשות של אחרים בחיוב ולפעמים ישכח את צרכיו שלו. על פניו אפשר לראות את הרכות והחיוך לעיתים קרובות. זקוק לחיבוק, פרגון ואשרור. בלתי רשמי. השניים הראשונים, הדומיננטיים – מהווים, שימו לב: 70% מהאוכלוסייה השניים האחרונים הפסיביים

– רק 30%.

מה הפלא שהעולם נראה כפי שהוא נראה? כאשר הסגנונות הפסיביים עומדים בפני שני אתגרים משמעותיים: 1. להצליח להשמיע את קולם מול הדומיננטיים. 2. הם מיעוט. יש לי מטרה חשובה מעבר להבאת המידע הזה לעולם… להרים את המודעות הציבורית לכך שלסגנונות הפסיביים יש המון מה לתרום לנו בתחום מערכות היחסים, העדינות, הרכות, הדיוק, העשייה האחראית וכו' אבל אנחנו לא מאפשרים להם את המרחב הזה באופן מספק. כדי להשיג תוצאות טובות יותר בחיינו, עלינו לדעת לזהות את סגנון התקשורת של האדם מולנו. אלמד אתכם איך לעשות זאת בכמה שניות למרות שהסדנה המלאה בנושא אורכה כשש שעות.

1. שאלו את עצמכם אם האדם מולכם יותר דומיננטי או יותר פסיבי גם אם זה 49% מול 51% – לא צריך להיות 100%.

2. שאלו את עצמכם אם הוא עובד יותר עם הראש או יותר עם הרגש.

זה הכל, את השאר אתם יכולים לגזור מתוך 4 הסגנונות כפי שתארתי אותם בתחילה. ליתר פרוט, לסדנה או הרצאה קצרה, לאימון זוגי או משפחתי בנושא, פנו אלי. אשמח לעזור. אלו העוברים את הסדנה הזו, קצרה או ארוכה, מדווחים על  תוצאות נפלאות בעבודה, בזוגיות, במשפחה ובכלל.

הדס פורת: "הפגישה ההיא היחידה שקיימתי אצלך עם ילדיי השפיעה עלי רבות.

עד היום כשאני נכנסת הביתה אני חושבת על כך שבתי 'תומכת' ומתאימה את עצמי אליה"!

נגה צבי.


0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול