• נגה צבי- רוגע בלוג

לריב ליד הילדים :(

עודכן ב: 29 ינו 2019

נזק בלתי הפיך!

הילדות מתעוררות לאיטן. הן ישנות בדרך כלל עד השעות המאוחרות של הבוקר – איזה כיף. גיא מיד מפציץ אותן בהצעות מפתות לבילוי השבת אבל הן כמוני, מעדיפות את הבית. כמעט בכוח הוא מנסה למצוא דבר שהן תשמחנה לעשות למרות שבסופו של דבר הן תצטרפנה אלינו גם בניגוד לרצונן. אני מנסה להניא אותו מניסיונות השכנוע שלו ומראה לו שהרוב המכריע במשפחה מעדיף להישאר נייח ואז עולה טון דיבורו אוטומטית.


!נזק בלתי הפיך
!נזק בלתי הפיך

רוני, הקטנה, תמיד הראשונה לזהות שריב מתקרב, הרבה הרבה לפני שאנו יודעים לאן גולשת השיחה, היא כמו סייסמוגרף מכוון היטב מנסה להפריד בנינו: "כנסו כל אחד לחדר אחר ותפסיקו לדבר". היא חוזרת על השיטה שלי להפריד בינה לבין אחותה ומשמשת ביעילות כתמרור אזהרה ומדד לחץ. בדרך כלל הרוחות לא שוקטות מספיק מהר, אז היא פורצת בבכי קורע לב שאינו מותיר לנו ברירה אלא להפנות את חיילינו מהחזית – אליה.


לצערי הבנות נוכחות בהרבה מן ההתקוטטויות שלנו. לעיתים, כשגיא נחוש בדעתו לנצח במערכה בנינו, הוא אף משתמש בהן, נגדי. יום אחד, ברגע של רתיחה, כשלא ידע מה עוד יוכל לעשות כדי לנצח במערכה, הוא שלף את כרטיס האשראי (היחידי שלנו) מארנקי, נקודת תורפה ידועה וקרא לבנות לצאת למסע קניות בטויז אר אס. הוא ידע את עמדתי לגבי הפזרנות שלו (במיוחד כשאין אירוע המצדיק מתנות) וסמך על כך שלא אתנגד לפני הבנות. נותרתי ישובה על הספה בסלון, פעורת פה, אדומה מזעם כשהוא יצא בהפגנתיות מנצחת, אוחז בת אחת מכל צד לגיבוי.

לאחר שעה קלה חזרו הבנות, נוטפות עונג ומלאות מתנות, גיא רגוע, תודה לאל והן מציגות לי את שללן. שניה לפני ששירה מראה לי את הדובי הענק שבידיה, היא ניגשת לפח ומשליכה לתוכו את תג המחיר. היא הכירה טוב מאד את המחלוקת ביני לבין אביה, לצערי. היא חוותה אותן לאורך חייה שנתיים וחצי יותר מאחותה.

כשאנחנו רבים, שירה פשוט פורשת לחדרה מיד עם ההתפרצות ומקפידה על שקט. דרכה להתמודד מדאיגה אותי כי נדמה לי שאני יודעת מה עובר עליה ברגעים אלו. גם אני גדלתי בבית רווי אוירה לא נעימה.  רוני יודעת להביע את כעסה ופחדיה ולהשליך אותם עלינו. נדמה שהיא יותר חזקה משירה כי כשהיא נולדה, כבר הייתה לה אחות לתגבורת במערכה מולנו ואני משערת שקל לה יותר.

ה"תמרורים" הזוהרים האלה, בדמות בנותינו, מצמצמים במעט את עוצמת ההתנגשויות אך בכאב רב, אני חייבת להודות, שאנחנו מטביעים אותן בכמויות כאלה של אלימות מילולית שאינני יודעת עד כמה רחוק השפעתה תגיע.


נגה צבי.

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול