• נגה צבי- רוגע בלוג

איך מוצאים אהבה?

עודכן ב: 29 ינו 2019

השאלה היא בעצם: היכן אתם מחפשים אהבה - מי מאיתנו לא חלם למצוא אהבה?

אהבה אמיתית, אהבה לנצח, את האחד או האחת הכי הכי בעולם ולחיות באושר ועושר עד יומנו האחרון?

אני יודעת שאני לגמרי גדלתי על זה. בתרבות שלנו, לפחות בנות, חולמות מגיל ממש צעיר איך תראה שמלת החתונה,

טקס הצעת הנישואין, החופה וכשאנחנו מתבגרות, לפעמים אנחנו מגיעות לפרטי פרטים של האירוע הגדול!


?היכן אתם מחפשים אהבה - מי מאיתנו לא חלם למצוא אהבה
?היכן אתם מחפשים אהבה - מי מאיתנו לא חלם למצוא אהבה

ובנים? חולמים על אשת החלומות

על מישהי שסוף סוף תדאג לכל מחסורם ולא אפרט כאן לכל מה שהם מתכוונים – פשוט לא נעים לי :)

ואז… במשך כל השנים בהן אנחנו מחפשים אהבה, אנחנו מנסים דרכים רבות ומגוונות ושוברים את הראש איך למצוא בן/בת זוג שיענה על כל הרשימה שיש לנו בראש לגביהם. שיהיו אינטליגנטים, נאים, בגובה המתאים, במשקל הרצוי, בעלי תואר או עיסוק כזה או אחר, בעלי הכנסה ראויה או כל פריט אחר שנמצא אצלכם ברשימה הפרטית שלכם. 

לכל אחד מאיתנו יש רשימה עכשווית והיא אכן משתנה ומתעדכנת פעמים מספר בחיינו. אגב, מה נראה לכם? לפי מה אנחנו מכניסים ערכים ובקשות לרשימה שלנו? לפי ההצלחות שלנו בעבר או לפי הכישלונות? מה אתם אומרים?  לפי הכישלונות במרבית הפעמים!

למה? כי אם הייתה לנו חוויה לא נעימה עם בן מזל גדי, אז נעדיף בני מזלות אחרים כי אנחנו מעדיפים להימנע מה"טעות" הזו שוב. אם היה לי בן זוג צעיר מדי ולא בוגר, אעדיף מבוגר יותר. אם אנשים עם זקנים מרתיעים אותי, אז זקן לא ממש בא בחשבון וכו'.


טוב, אז איך מוצאים אהבה?

מה ספגתם כשהייתם צעירים? כוונתי מסיפורים וחוויות של המבוגרים בסביבתכם? קל או קשה למצוא אהבה? מניסיוני ומסיפורים שמתאמנים שלנו מספרים, קיבלנו את ההרגשה שזה קשה! מעצם המושג 'מחפשים אהבה', סימן שהיא נסתרת מעיננו וצריך לחפש טוב טוב ובכל מיני מקומות כמו בעבודה, במועדונים, באתרים, באירועים וכדומה.

ואכן, אנחנו משקיעים די הרבה משאבים כמו זמן וכסף בלהיות במקום הנכון ובזמן הנכון, כולל ללמוד על התחום ולטפל בעצמנו, כל זאת על על איך למצוא בן זוג ואהבה שאנו ראויים להם ושתחזיק מעמד הרבה זמן אם לא לנצח. בעצם, רובנו מחפשים אהבה מתחת לפנס, כלמר היכן שיש הרבה אור כי קשה למצוא משהו בחושך. מה שקורה הוא שאנחנו מחפשים במקום הלא נכון, רק כי יש שם יותר אור.


אז איך מוצאים אהבה בכל זאת?

האמת היא שיש כאן טעות בפועל שלמדנו להשתמש בו. אני מזמינה אתכם הפעם להתרכז פחות ב'מחפשים אהבה' אלא הרבה יותר ב'מציאת אהבה'. איך??? זאת מילה פחות מוצלחת… איפה – תהיה מילה הרבה יותר אפקטיבית כדי להגיע אל המטרה שלכם. והתשובה??? בכם, בתוככם, אצלכם! כן. כל כך קרוב אליכם. הכי קרוב שיכול להיות.

למה כוונתי?

מה שנכשלו ללמד אותנו כשהיינו קטנים זה שאהבה מתחילה ונגמרת אצלנו. מתחילה אצלנו כי זה המקום היחידי האפשרי וההגיוני, בטח תסכימו איתי. זרע האהבה נזרע בתוכנו, מקבל טיפוח ודישון מאיתנו, מתפתח וגדל אצלנו וכך הוא גם יוצא החוצה לאחרים ומתבטא כאהבה שכולם יכולים לראות ולחוש.

וראו זה פלא, ברגע שאנחנו ניגשים אל האחרים עם האהבה שבתוכנו, בוחרים להיות מעיין של אהבה, זה פשוט חוזר אלינו באופן אוטומטי. כי מי שמקבל אהבה מולו בכל צורה שהיא, אם זה בשיחה, חיוך, חיבוק, פרגון או כל ביטוי אחר – מיד מרגיש אהוב ומתאהב בחזרה. ואני לא מדברת דווקא על אהבה רומנטית. גם חיבה, אהדה, הערצה או כל רגש חיובי אחר – בדיוק כמו גם רגש שלילי – מקבל הדהוד או רגש הדדי כמו מתוך מראה מהצד השני.


אז איך מוצאים אהבה? 

מייצרים אותה – לא מחפשים אותה. אם אתם מחפשים אהבה יותר מדי, אתם בעצם מבטאים ליקום את האמונות הבאות: אין לי מושג איפה היא,אני פוחד שלא אמצא אותה - צריך לחפש כלומר היא נסתרת מהעין, אין הרבה ממנה והיא בטח לא מתגלגלת ברחובות וכדומה. כך, במקום למצוא את האהבה אתם מקדישים את חייכם לחיפושים או מקדשים את עצם החיפוש.

האהבה בתוכנו אם נאפשר לה כמובן להיות כי בהחלט אפשרי שלא נאפשר לעצמנו לראות או לחוות אותה בתוכנו. זה לחלוטין עניין של בחירה. במובנים רוחניים אפשר לומר שאנחנו בעצם – אהבה ושאין שום דבר אחר שאנחנו מלבדה. גם להאמין בזה זו בחירה של כל אחד ואחד מאיתנו.


לסיכום:

איך מוצאים אהבה זו לא השאלה הנכונה. איפה מוצאים אהבה – שאלה יותר טובה – אצלנו ובתוכנו זו התשובה.

מה יותר קל מאשר לטפל בעניינים שלנו שנמצאים לחלוטין בשליטתנו, בלי לבזבז כל כך הרבה אנרגיה בלהתעסק במישהו אחר שאין לנו שום יכולת לשלוט ברגשותיו, במילותיו, במעשיו? זהו – זה קל ופשוט, באמת! 


אהבה זה שאני מרגיש נפלא
אהבה זה שאני מרגיש נפלא

אהבו את עצמכם, בואו מאהבה, פרגנו, חבקו, צחקו, היו במיטבכם. את זה אנשים ממש ממש אוהבים ואז, באופן אוטומטי פשוט יאהבו אתכם בחזרה שזה כיף… אבל… כשהאהבה נובעת מתוככם, אתם לעולם לא תהיו תלויים באהבתו של מישהו אחר כי זכותו וסביר לצפות לכך שמותר לו גם לשנות את דעתו וללכת לאהוב מישהו אחר. נכון?

נגה
0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול